FERMENTÁRUM.CZ

0
Příští odesílání objednávek: čtvrtek 30. 5. odpoledne

Zdravá střeva

280 Kč za kus
skladem 10 ks
+

Autoři shrnují nejnovější poznatky o spojitosti mezi mikrobiotou a zdravím, a to bez pachutě ezoteriky.

Napsali Justin a Erica Sonnenburgovi, recenzovala Zuzka Ouhrabková na blogu Zkvašeno.

Vědci Justin Sonnenburg, Ph. D. a Erica Sonnenburgová, Ph. D. jsou průkopníky v jedné z nejrevolučnějších oblastí zkoumání lidského zdraví. Na Stanfordově univerzitě odhalují vztahy mezi lidským tělem a biliony organismů, které v něm sídlí a jež souhrnně nazýváme mikrobiota.

Věděli jste, že ve střevech průměrného obyvatele západu žije až o třetinu méně mikrobiálních kmenů než ve střevech lidí z oblasti Amazonie?

Mikroorganismy v našem střevě zásadně ovlivňují to, zda jsme nemocní, nebo zdraví, štíhlí, nebo obézní, dobře naladění, nebo náladoví. Vinou změny našeho jídelníčku, nadužívání antibiotik, všudypřítomné dezinfekce a vůbec omezeného přístupu ke „špíně“ zahrad a lesů však stojí naše mikrobiota na prahu vyhynutí. To může být hlavní důvod, proč naše tělo mnohdy nefunguje, jak má.

Kniha Zdravá střeva sice nemá odpověď na všechno, a sami autoři uznávají, že zatím více nevědí než vědí. Přesto pro své rodiny už sestavili základní bezpečný plán pro životní styl zaměřený na výživu mikrobioty, včetně receptů a jídelníčků – a dělí se o něj se svými čtenáři. V tomto důležitém a poutavě napsaném titulu autoři zkoumají bezpečné alternativy k antibiotikům, zaměřují se na fermentovanou stravu, probiotika a prebiotika i další změny stravovacích návyků a životního stylu, které posilují zdraví mikrobioty.

Díky této knize nahlédnete nejen do oblasti, která je rozhodující pro vaše zdraví, ale také do oboru, jehož hvězda teprve vychází.

Dozvíte se

Údaje o knize

Název původní knihy: The Good Gut: Taking Control of Your Weight, Your Mood, and Your Long-term Health
Překladatel: Filip Drlík
Počet stránek: 280
Počet ilustrací: 6
Vazba: brožovaná
Barevnost: černobílá
ISBN: 978-80-7555-999-9
Formát: 143 × 215 mm