FERMENTÁRUM.CZ

0
Sleva na kombuchy! Příští expedice zásilek: pondělí 17. 6. odpoledne

Surströmming

Legendární švédský fermentovaný sleď mimořádného aromatu. Skutečná výzva pro fermentariány!

Kvůli nedostatečným úlovkům sleďů je výroba tradičního Surströmmingu ve Švédsku na kriticky nízké úrovni, export je nepravděpodobný; Röda Ulven vyrobila v podzimní sezóně 2022 jen 15 % standardní výroby, známá firma Oskar's zvažuje konec. [zdroj]

Z výše uvedeného vyplývá, že výrobek nejde vůbec sehnat, nemám jej na prodej, nemají ho ani jiní čeští prodejci a dostupnost se v příštích letech bude odvíjet od toho, jaké budou švédské úlovky sleďů.

Od nás pro vás

V jedné 400 g plechové konzervě se ukrývá 10-12 filetů (300 g) fermentovaného sledě zn. Röda Ulven.

Doporučujeme otevírat a konzumovat venku na otevřeném prostranství. Tradičně se takto konzervovaný sleď konzumuje se studenými bramborami na loupačku, cibulkou a kysanou smetanou. Filety je možné s těmito ingrediencemi zabalit i jako rolky do plochých chlebových placek, to se pak nazývá surströmmingsklämma.

Prosím mějte na paměti: jedná se o potravinu, se kterou je nutno zacházet opatrně a všichni zúčastnění by měli při otevírání vědět, o co se jedná. Velmi špatným nápadem je pořádání všelijakých šprťouchlat a kanadských žertíků, potřísněním ošacení či interiérových textilií může dojít k nevratné škodě na majetku!