FERMENTÁRUM.CZ

0

Surströmming

Legendární švédský fermentovaný sleď mimořádného aromatu. Skutečná výzva pro fermentariány!

Kvůli nedostatečným úlovkům sleďů je výroba tradičního Surströmmingu ve Švédsku na kriticky nízké úrovni, export je nepravděpodobný; Röda Ulven vyrobila v podzimní sezóně 2022 jen 15 % standardní výroby, známá firma Oskar's zvažuje konec. [zdroj]

Z výše uvedeného vyplývá, že výrobek nejde vůbec sehnat, nemám jej na prodej, nemají ho ani jiní čeští prodejci a dostupnost se v příštích letech bude odvíjet od toho, jaké budou švédské úlovky sleďů.

Od nás pro vás

V jedné 400 g plechové konzervě se ukrývá 10-12 filetů (300 g) fermentovaného sledě zn. Röda Ulven.

Doporučujeme otevírat a konzumovat venku na otevřeném prostranství. Tradičně se takto konzervovaný sleď konzumuje se studenými bramborami na loupačku, cibulkou a kysanou smetanou. Filety je možné s těmito ingrediencemi zabalit i jako rolky do plochých chlebových placek, to se pak nazývá surströmmingsklämma.

Prosím mějte na paměti: jedná se o potravinu, se kterou je nutno zacházet opatrně a všichni zúčastnění by měli při otevírání vědět, o co se jedná. Velmi špatným nápadem je pořádání všelijakých šprťouchlat a kanadských žertíků, potřísněním ošacení či interiérových textilií může dojít k nevratné škodě na majetku!